[well anim=”bounceInLeft” ]

Hakkımızda

bmk-hakkımızdaBüromuz Hakkında
Büromuz 1982 yılında Av. Doç. Dr. Hasan Bıyıklı, Av. Şahin Mengü ve Av. Prof. Dr. Güven Vural tarafından kurulmuştur. Kısa bir süre sonra Dışişleri Eski Bakanı Prof. Dr. Gündüz Ökçün de ortak olarak büromuza katılmış ve vefatına kadar (1986) çalışmalarını sürdürmüştür. 1988 yılında Prof. Dr. Güven Vural Eximbank’a hukuk müşaviri olarak atanması nedeniyle büromuzdan ayrılmıştır. Aynı yıl Av. Mutluhan Karagözoğlu, 1995 yılında Av. Şükrü Evrim İnal, 1997 yılında ise Av. Ahmet Çörtoğlu çalışmalarımıza katılmışlardır.

 

1998 ve 2014 yılları arasında ise Av.Feyza Yüksel, Av.Handan Coşgun, Av.Fırat Mengü, Av.Mirat İlsu Çatak, Av.Elif Tığlı Özcihan, Av. Burak Mengü ve Av.Burak Çörtoğlu’nun da çalışmalarımıza dahil olmaları ile çok daha geniş bir yelpazede faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

 

Büromuzda on iki avukatın yanında, dönemsel olarak değişmekle birlikte en az dört stajyer avukat, sekretarya, kalem hizmetleri ve diğer alanlarda görevli olmak üzere on personel çalışmaktadır.

 

Avukatlarımızın kısa özgeçmişleri, almış oldukları eğitimler, mesleki ve sosyal görevleri ile fikirsel üretimlerine ileriki sayfalarda değinilmiştir.

 

Kadromuz oluşturulurken, temel uygulama ve uzmanlık alanlarımızda belirtilen geleneksel hukuk dallarının yanında, günümüz koşullardan geniş uygulama alanı alan bulan hukuk alanlarına önem verilmiştir. Hızla değişen yasalarla ilgili meslek içi eğitim konusunda büro içinde düzenli faaliyetler yürütüldüğü gibi, gerekli görülen büro dışındaki meslek içi eğitim çalışmalarına da büromuz avukatları etkin şekilde katılmaktadır.

 

[/well]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.